한국어  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fantom Londýna získal tři ceny na festivalu v Daegu!

Dílo Radima SmetanyMichaela ProstějovskéhoPavla Bára a Lumíra Olšovského vzniklo na objednávku NDM, kde mělo světovou premiéru v květnu 2013 a od té doby se těší mimořádnému diváckému zájmu.

photo

photo

Původní muzikál Národního divadla moravskoslezského Fantom Londýna získal hlavní cenu „Grand Prize“ Festivalu DIMF (DAEGU INTERNATIONAL MUSICAL FESTIVAL). Do České republiky také putují další dvě herecké ceny. Lukáš Adam získal za roli Henryho ocenění v kategorii nejlepší mužský výkon v hlavni roli. Jana Musilová v roli Matky získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

 

Začátkem července se soubor operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského vydal na náročnou cestu do Jižní Koreje, kde se představil s inscenací původního muzikálu Fantom Londýna v hlavní soutěži 9. ročníku Mezinárodního muzikálového festivalu v městě Daegu (Tegu). Během konání festivalu český muzikál zhlédlo více než šest tisíc diváků.

 

Na závěrečném galavečeru spojeném s udílením cen festivalu DIMF získal Fantom Londýna hlavní cenu „Grand Prize“ Festivalu DIMF (DAEGU INTERNATIONAL MUSICAL FESTIVAL). Cenu z rukou ministra kultury Korejské republiky Kim Jongdeoka převzali šéf souboru Patrick Fridrichovský, spoluautoři libreta Pavel Bár a Lumír Olšovský, který je zároveň režisérem inscenace. Do České republiky také putují další dvě herecké ceny. Lukáš Adam získal za roli Henryho ocenění v kategorii nejlepší mužský výkon v hlavni roli. Jana Musilová v roli Matky získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Za další úspěch českého muzikálu v rámci prestižního festivalu lze označit také nominaci Martiny Šnytové v hlavní ženské kategorii za její výkon v roli Evelyn.

 

Pro soubor operety a muzikálu je to v letošní sezóně další mimořádné ocenění práce, po Cenách Thálie přišlo uznání také na mezinárodním poli. „To, co pro české hokejisty znamenalo Nagano, může pro náš ostravský muzikál znamenat velké vítězství v jihokorejském Daegu.“ - sdělil jihokorejským médiím krátce po předání ocenění šéf souboru Patrick Fridrichovský. „Chtěl bych poděkovat za nás za autory pořadatelům festivalu, že nás pozvali a také celému souboru za jejich skvělý výkon“ - prohlásil při předávání ceny spoluautor muzikálu Pavel Bár. „Já jsem něco takového nečekal a jsem rád, že se náš muzikál jihokorejským divákům i porotě líbil. To je krásný dar.“ - poděkoval na závěr slavnostního ceremoniálu režisér a spoluautor muzikálu Lumír Olšovský.

 

Původní autorský muzikál se vrací k mysteriózní postavě Jacka Rozparovače, jehož skutečné jméno je dodnes zahaleno tajemstvím. Příběh lásky i bujarého veselí na pozadí brutálních vražd odhaluje nikdy neobjasněné řádění sériového vraha za časů viktoriánského Londýna konce 19. století. Během desítek let se zrodila řada pověstí a legend, na jejichž základě vznikly úspěšné romány, filmy. Autory původního českého muzikálu pak inspiroval k napsání tajuplného krimi-muzikálu, kde každá postava může být vrahem.